Kukas se haaveilikaa jotta pitäs autoilla ajella Rikiuksella? Tuoshan on täydellinen korvike, jos vielä laittaa semmoseen pyörään jossa on tarakka, niin voi ottaa kaverinki kyytii!
Toisaalta, mikäänhän ei estä skenaariota missä erikoisjääkärit kulkevat maastopyörillä (tosisoftaajahan tilaa parikin tuommosta, heh) ja toinen porukka jaloin.
Ehkä tätä pyöräkolonnaa pitäisi muutaman jalkamiehen suojata kun ne tekevät siirtymämarssia Rikiuksen läpi ja jos pääsevät paikkaan x voittaa tämä puoli pelin edellyttäen että kaikki maastopyörät saatiin sinne paikkaan x; jos vain yksi solttu jäi jäljelle voip siinä hiki tulla kun 5 pyörääkin kuskaa yksin perille. Ehkä tässä voisi olla kolmaskin joukkue (reservi) joka tietyn tehtävän suoritettuaan voisi sitten tulla pyöräkolonnalle (kuljetusjoukkue) avuksi jos vain pääsee murtautumaan hyökkääjien linjan läpi
Team Linna :)
Mika Linna, GSM 050 3601046, mika.linna@gmail.com